Hakkımızda | İskenderun Organize Sanayi Bölgesi

Hakkımızda


1980 yılında kurulmuş olan ve yaklaşık 6 bin kişinin istihdam edildiği İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde, üretim kalemlerini ağırlıklı olarak; İnşaat Çeliği, Boru, Profil, Elektrik Enerjisi, Makine İmalatı ve Otomotiv Filtresi imalatları oluşturmaktadır. İSO tarafından belirlenen Türkiye’nin ilk 100 firma sıralamasında yer alan; Tosçelik Profil ve Sac, Yazıcı Demir Çelik, Ekinciler Demir Çelik, Atlas Enerji, Tosyalı Demir Çelik ve Noksel Çelik Boru gibi dev firmalar İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir. Hatay havaalanına 60, Adana havaalanına 120 kilometre uzaklıkta bulunan İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, içerisinden geçen otoyolu, bölünmüş karayolu, demiryolu ve körfeze açılan iskele ve limanlarıyla, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı açısından tam bir cazibe merkezi durumundadır. İskenderun Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımlarını büyük ölçüde tamamlamıştır. Bölgede yıllık 1 milyar 150 milyon kilovat saat elektrik, 85 milyon metreküp doğalgaz kullanılmaktadır. Kurulduğu günden bu yana büyüme ivmesinden hiç bir şey kaybetmeyen ve gücüne güç katan, yaklaşık yarım asırdır hizmet kalitesini sürdüren ve çağın gereklerini yerine getiren İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, yeniliklerin takipçisi değil, daima öncüsü olmayı sürdürecektir.

4562 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik çerçevesinde; İskenderun OSB'sinde faaliyet gösteren sanayicilerimizin dünya ticaret arenasında daha fazla büyümesine ve payını artırmasına yönelik çalışmalara öncülük etmek, bu kapsamda sanayicimizin tüm ekonomik gelişimini destekleyen faaliyetlerde kesintisiz ve yüksek kaliteli hizmet almasını sağlamak misyonu ile hareket etmek.

Yenilikçi sanayici modeli ile markalaşmak, etkinliği ve oluşturduğu modeli ile örnek bir OSB olmak, Etik değerleri ışığında kurumsal altyapısı ile tüm katılımcılarına samimi, duyarlı, güler yüzlü hizmet sunmak, İskenderun ve ülkemiz sanayisi için örnek projelere imza atmak suretiyle kaynaklarını büyütmek, çevre ve insana saygı çerçevesinden hareketle ortak akıl eşliğinde tüm paydaşları için bir değer oluşturmak vizyonu ile hareket etmek.

İskenderun OSB İskenderun'daki hizmet sunduğu katılımcılara, paydaşlarına ve nihayetinde ülkesine karşı aşağıda detaylı belirtilen İskenderun Organize Sanayi Bölgesi etik kurallarına uygun tutum ve davranışlar sergilemeyi, tüm yönetim kurulu üyeleri tarafından bu ilkelerin yaygınlaşarak benimsenmesi için çaba göstermeyi görev edinir.


Öne Çıkanlar


İLETİŞİM

Telefon: (0326) 656 21 21

E-Posta: bilgi@iskenderunosb.org.tr

Adres: Sarıseki Mah. Vali Utku Acun Blv. No:1/1 İskenderun/Hatay